Natt DM Västergötland, Startlista

2010-09-17


H75    3090 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15878   KarlErik Fransson Trollhättans SOK 21:06
  15616   Stig Sahl IF Hagen 21:09
  13923   Bertil Johansson Markbygdens Orienter 21:12
  702005   Kjell Persson Mariestads FK 21:15
  17279   Sten Johansson OK Kullingshof 21:18


H70    3580 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27248   Bengt Österblom K 3 IF 20:49
  244996   Rune Arvidsson Markbygdens Orienter 20:52
  440285   Folke Dahlén Lidköpings VSK 20:55
  19263   Folke Hörstrand OK Klyftamo 20:58
  30690   Ingemar Holmberg IF Hagen 21:01
  355805   Lars Johansson OK Skogshjortarna 21:04
  19277   Uno Andersson OK Klyftamo 21:07
  30099   Ivan Ernvid Ulricehamns OK 21:10
  17890   Arnold Liljegren Falköpings AIK OK 21:13
  231230   Harry Brandkvist Tidaholm SOK Sisu 21:16


H65    3760 meter    20 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  715250   Reits Hall OK Amne 20:45
  38675   Olle Hermansson IK Ymer 20:47
  807547   Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 20:49
  30674   Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 20:51
  25613   Lars Wahlström Istrums SK 20:53
  19508   Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 20:55
  717445   Lars Ljungberg Trollhättans SOK 20:57
  36356   Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 20:59
  19555   Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 21:01
  28492   Lennart Karlsson Trollhättans SOK 21:03
  204693   Åke Nordberg OK Klyftamo 21:05
  15883   Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 21:07
  25611   Sigvard Oscarsson Istrums SK 21:09
  19286   Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 21:11
  29939   Bertil Ingemarsson Hestra IF 21:13
  501513   Dag Lorén OK Frisene 21:15
  30808   Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 21:17
  227878   Roland Nilsson Falköpings AIK OK 21:19
  610001   Kalle Johansson OK Skogshjortarna 21:21
  15692   Styrbjörn Jansson IF Hagen 21:23


H60    4440 meter    9 anmälda    1    
TD>IF Hagen
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15217   Kent Olausson OK Orinto 20:46
  12437   Ingvar Bergman OK Tranan 20:49
  15684   Karl Evert Svensson IF Hagen 20:52
20:52
  15019   Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 20:55
  13689   Bertil Karlsson Hjobygdens OK 20:58
  840301   Carl-Henry Andersson OK Orinto 21:01
  12346   Kjell Martinsson OK Tranan 21:04
  16248   Dan Krantz IK Gandvik 21:07
  17263   Jonas Larsson OK Kullingshof 21:10


H55    4930 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  511013   Anders Thomasson Ulricehamns OK 20:56
  25371   Per-Olof Larsson Hestra IF 20:58
  15024   Roland Svensson Mariestads FK 21:00
  15268   Tommy Holtbring OK Amne 21:02
  15317   Peder Johansson OK Skogsstjärnan 21:04
  409555   Hans Ekberg Trollhättans SOK 21:06
  550226   Urban Larsson IF Hagen 21:08
  18412   Bo Herdersson Markbygdens Orienter 21:10
  15255   Ingvar Andersson OK Amne 21:12
  15822   Bengt Johansson OK Skogshjortarna 21:14
  331728   Per-Anders Enenge Bredareds IF 21:16
  28213   Björn Pettersson Ulricehamns OK 21:18
  15640   Per-Erik Carlsson IF Hagen 21:20


H50    5160 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  16222   Erik Hellsvik IK Gandvik 20:45
  362552   Per Andersson OK Orinto 20:48
  560703   Ulf Palmér Ulricehamns OK 20:51
  19510   Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 20:54
  15662   Jan Sahl IF Hagen 20:57
  226253   Tore Bengtsson Mariestads FK 21:00
  600708   Christer Mannfolk Ulricehamns OK 21:03
  46740   Jörgen Ivarsson Hestra IF 21:06
  15608   Ola Lundh IF Hagen 21:09
  17274   Anders Sjögren OK Kullingshof 21:12
  431231   Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 21:15


H45    5870 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  203809   Tomas Tranberg Markbygdens Orienter 20:48
  362061   Hans Lindgren OK Skogshjortarna 20:50
  52584   Thomas Bogren IF Hagen 20:52
  29960   Stefan Aroneng Hestra IF 20:54
  27244   Tornie Ottersten K 3 IF 20:56
  640124   Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 20:58
  29902   Peter Jarl IF Hagen 21:00
  17270   Tommy Bäck OK Kullingshof 21:02
  631031   Per Andersson Ulricehamns OK 21:04
  429854   Mats G Andersson OK Skogshjortarna 21:06
  245263   Stefan Linderoth IF Hagen 21:08
  25602   Tony Gustavsen Istrums SK 21:10
  209494   Peter Cederberg Vänersborgs SK 21:12
  650110   Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 21:14
  15318   Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 21:16
  25781   Lasse Karlsson Istrums SK 21:18
  15604   Lars Holmberg IF Hagen 21:20


H40    6480 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  670926   Magnus Södervall IK Gandvik 20:45
  36440   Mattias Biörs IK Ymer 20:48
  680616   Martin Svensson Markbygdens Orienter 20:51
  302651   Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 20:54
  501510   Bo Hallberg Falköpings AIK OK 20:57
  11821   Kenneth Johansson OK Tranan 21:00
  431329   Mats Karlsson IF Hagen 21:03
  246065   Erik Löseth Falköpings AIK OK 21:06
  28821   Johan Mars Markbygdens Orienter 21:09
  14235   Björn Kristiansson Trollhättans SOK 21:12
  15627   Åke Wijkmark IF Hagen 21:15
  344498   Fredrik Plumppu Bredareds IF 21:18
  681023   Jörgen Larsson Ulricehamns OK 21:21
  25370   Peter Grahn Hestra IF 21:24


H35    7580 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  219910   Calle Andersson OK Skogsstjärnan 21:08
  36495   Markus Hermansson IK Ymer 21:11
  249277   Magnus Dahlin IK Gandvik 21:14
  263906   Mika Tolonen OK Amne 21:17
  740419   Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 21:20


H21    9390 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  870830   Johan Knubbe Markbygdens Orienter 20:47
  730227   Tommy Andersson Vänersborgs SK 20:51
  19125   Johan Andersson OK Orinto 20:55
  860707   Daniel Hjortvall Hestra IF 20:59
  500600   Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 21:03
  347322   Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 21:07
      Max Samuelsson IF Hagen 21:11
  871003   Simon Larsson Markbygdens Orienter 21:15


H20    6750 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  858791   Niklas Andersson OK Orinto 20:46
  600002   Andreas Karlsson Mariestads FK 20:49
  535251   Simon Andersson OK Kullingshof 20:52


H18    6150 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  930814   Erik Classon OK Orinto 21:06
  351447   Pontus Johansson OK Kullingshof 21:09
  952219   Martin Larsson Hestra IF 21:12
  993099   Gabriel Andersson Ulricehamns OK 21:15
  547975   Martin Ahlberger Hestra IF 21:18
  931017   Jesper Sjögren OK Kullingshof 21:21


H16    4670 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  421646   Björn Cederberg Vänersborgs SK 21:02
  951223   Johan Ivarsson OK Kullingshof 21:05
  227689   Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 21:08
  950195   Anton Nilsson OK Tranan 21:11
  639093   Oskar Stenberg OK Skogshjortarna 21:14
  940710   Pontus Karlsson Markbygdens Orienter 21:17
  17291   Emil Johansson OK Kullingshof 21:20
  208079   Karl Karlsson OK Kullingshof 21:26


H14    3530 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  331457   Samuel Plumppu Bredareds IF 20:49
  245221   Filip Karlsson IF Hagen 20:52
  341357   Filip Södervall IK Gandvik 20:55
  226919   Linus Landergren Hestra IF 20:58
  29582   Erik Widmark IF Hagen 21:01
  344006   Klas Udd Markbygdens Orienter 21:04
  245051   Ola Holtbring OK Amne 21:07
  953319   Markus Larsson Hestra IF 21:10
  355294   Oskar Johansson OK Klyftamo 21:13
  960312   Filip Grahn Hestra IF 21:16


H12    2240 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  256612   Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 20:47
  245278   Oscar Stomberg IF Hagen 20:50
  990106   Felix Axelsson Markbygdens Orienter 20:53
  344212   Carl Holmberg IF Hagen 20:56
  229655   Erik Svensson OK Klyftamo 20:59
  344202   Olle Hedman IF Hagen 21:02


H10    2030 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226427   Daniel Bogren IF Hagen 20:45
  342858   Linus Kristiansson Trollhättans SOK 20:50


D65    2760 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30800   Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 20:48
  30333   Bibbi Appelgren Mariestads FK 20:51
  30100   Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 20:54
  15037   Anne-Catrine Persson Mariestads FK 20:57
  25599   Britt Rangert IK Ymer 21:00


D55    3580 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  203878   Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 21:08
  402999   Ann-Marie Holmström IK Gandvik 21:11
  15674   Inger Westerberg IF Hagen 21:14
  12370   Monica Martinsson OK Tranan 21:17
  15256   Britt-Marie Andersson OK Amne 21:20


D50    3760 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  260956   Kerstin Andersson Ryda SK 20:56
  33416   Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan 21:00
  25641   Lotta Landén Istrums SK 21:04
  36217   Anita Bodin Gällstadbygdens SOK 21:08
  722005   Anna-Lena Svensson Lidköpings VSK 21:12
  13659   Iréne Banck IF Hagen 21:16
  25785   Jane Johansson Istrums SK 21:20


D45    3840 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  631117   Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 20:45
  30635   Ann Nyström IF Hagen 20:48
  409320   Maria Skogsberg Mariestads FK 20:51
  30689   Maria Widmark IF Hagen 20:54
  28847   Anne Udd Markbygdens Orienter 20:57
  249250   Tina Karling-Hellsvik IK Gandvik 21:00
  15609   Lotta Stigsdotter IF Hagen 21:03
  640212   Gunnel Svensson OK Tranan 21:06
  30807   Pia Käck-Fritzell Mullsjö SOK 21:09


D40    3950 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15607   Ewa Holmberg IF Hagen 20:53
  700388   Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 20:56
  19291   Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 20:59
  44472   Lena Karlsson Markbygdens Orienter 21:02
  615465   Charlotte Österman Vänersborgs SK 21:05
  700228   Marina Axelsson Markbygdens Orienter 21:08
  11834   Kristina Nilsson OK Tranan 21:11
  660628   Suzy Larsson OK Skogshjortarna 21:14
  19264   Karin Andersson OK Klyftamo 21:17
  15668   Anna Stomberg IF Hagen 21:20
  15696   Maria Bogren IF Hagen 21:26


D21    6280 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37797   Kristine Svensson Falköpings AIK OK 20:46
  776656   Elsa Jansson Främmestads IK 20:50
  910310   Moa Johanson OK Skogsstjärnan 20:54
  15641   Malin Danielsson IF Hagen 20:58
  840284   Stina Jansson Järla Orientering 21:02


D18    4750 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  242008   Therese Enenge Bredareds IF 20:47
  931012   Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 20:51
  353177   Lovisa Hansson Bredareds IF 20:55
  263738   Lisa Pedersen OK Skogshjortarna 20:59
  203854   Malin Dahlberg Falköpings AIK OK 21:03


D16    3900 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  950927   Amanda Blennow Falköpings AIK OK 20:46
  952323   Elin Classon OK Orinto 20:52
  260872   Sara Hagström Falköpings AIK OK 20:58
  941022   Johanna Skogum Markbygdens Orienter 21:04


D14    3160 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226961   Lina Landergren Hestra IF 20:47
  961022   Sofia Löseth Falköpings AIK OK 20:50
  405472   Linnéa Bogren IF Hagen 20:53
  970903   Hanna Lindström OK Tranan 20:56
  229551   Anna Kristiansson Trollhättans SOK 20:59
  249423   Hanna Karlsson Markbygdens Orienter 21:02
  229257   Johanna Niklasson SOK Träff 21:05
  970731   Emma Nilsson OK Tranan 21:08


D12    2230 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30810   Malin Fritzell Mullsjö SOK 20:49
  990124   Klara Ask Markbygdens Orienter 20:52
  249124   Alice Aroneng Hestra IF 20:55
  229569   Ida Kristiansson Trollhättans SOK 20:58
  992860   Klara Axelsson Markbygdens Orienter 21:01
  347471   Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 21:04
  245091   Ida Holtbring OK Amne 21:07
  980120   Johanna Strandberg Falköpings AIK OK 21:10
  990501   Sofia Österman Vänersborgs SK 21:13
  244786   Sofia Grahn Hestra IF 21:16


U2    2030 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427789   Linnea Larsson Ulricehamns OK 20:45


U1    2040 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  364874   Irma Svensson OK Klyftamo 20:45


Ö2    2230 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  240260   Clara Mannfolk Ulricehamns OK 20:45
  342087   Björn Andersson Falköpings AIK OK 20:45


Ö7    3430 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  203853   Anders Dahlberg Falköpings AIK OK 20:45
  29194   Emelie Dahlberg Falköpings AIK OK 20:45
  41876   Lina Dahlberg Falköpings AIK OK 20:45


Skapad 2010-09-16 22:37:36 med OLA version 4.1.6 ------=e