Natt DM Västergötland, Klassresultatlista

2010-09-17


D12 2230 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia GrahnHestra IF17:140:00
2Klara AxelssonMarkbygdens Orienteringsklubb19:011:47
3Alice AronengHestra IF19:021:48
4Johanna StrandbergFalköpings AIK OK19:051:51
5Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan21:083:54
6Ida KristianssonTrollhättans SOK23:326:18
7Malin FritzellMullsjö SOK24:387:24
8Sofia ÖstermanVänersborgs SK43:5626:42
9Ida HoltbringOK Amne77:2660:12
Klara AskMarkbygdens OrienteringsklubbEj start

D14 3160 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna LindströmOK Tranan36:340:00
2Johanna NiklassonSOK Träff37:170:43
3Anna KristianssonTrollhättans SOK37:341:00
4Hanna KarlssonMarkbygdens Orienteringsklubb41:435:09
5Emma NilssonOK Tranan42:025:28
6Lina LandergrenHestra IF42:536:19
Sofia LösethFalköpings AIK OKEj start
Linnéa BogrenIF HagenEj start

D16 3900 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna SkogumMarkbygdens Orienteringsklubb32:070:00
2Sara HagströmFalköpings AIK OK32:270:20
3Elin ClassonOK Orinto40:067:59
Amanda BlennowFalköpings AIK OKEj start

D18&nbse="+1">D18 4750 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lovisa HanssonBredareds IF44:030:00
2Lovisa MannfolkUlricehamns OK54:3010:27
3Malin DahlbergFalköpings AIK OK60:1016:07
Therese EnengeBredareds IFEj godk.
Lisa PedersenOK SkogshjortarnaEj start

D21 6280 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Moa JohansonOK Skogsstjärnan59:160:00
2Elsa JanssonFrämmestads IK65:276:11
3Malin DanielssonIF Hagen68:509:34
4Kristine SvenssonFalköpings AIK OK86:3427:18
Stina JanssonJärla OrienteringEj start

D40 3950 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena KarlssonMarkbygdens Orienteringsklubb38:470:00
2Marina AxelssonMarkbygdens Orienteringsklubb39:200:33
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:363:49
4Maria BogrenIF Hagen48:189:31
5Karin AnderssonOK Klyftamo50:1211:25
6Kristina NilssonOK Tranan52:3013:43
7Anna StombergIF Hagen57:0718:20
8Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu61:2322:36
9Charlotte ÖstermanVänersborgs SK62:1423:27
10Ewa HolmbergIF Hagen63:4624:59
11Anna-Karin RybergOK Klyftamo73:2234:35

D45 3840 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria WidmarkIF Hagen36:250:00
2Anne UddMarkbygdens Orienteringsklubb40:173:52
3Tina Karling-HellsvikIK Gandvik42:135:48
4Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu47:5011:25
5Pia Käck-FritzellMullsjö SOK48:3212:07
6Gunnel SvenssonOK Tranan48:3612:11
Ann NyströmIF HagenEj start
Lotta StigsdotterIF HagenEj start
Maria SkogsbergMariestads FKEj start

D50 3760 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jane JohanssonIstrums SK36:570:00
2Iréne BanckIF Hagen46:179:20
3Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan47:4610:49
4Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK100:3063:33
Anita BodinGällstadbygdens SOKEj godk.
Lotta LandénIstrums SKEj start
Kerstin AnderssonRyda SKEj start

D55 3580 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger WesterbergIF Hagen44:260:00
2Monica MartinssonOK Tranan46:362:10
3Ann-Marie HolmströmIK Gandvik47:363:10
4Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu51:577:31
5Britt-Marie AnderssonOK Amne54:049:38

D65 2760 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt RangertIK Ymer37:020:00
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK38:361:34
3Bibbi AppelgrenMariestads FK43:276:25
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK51:5014:48
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKEj godk.

H10 2030 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linus KristianssonTrollhättans SOK17:460:00
2Daniel BogrenIF Hagen20:002:14

H12 2240 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Felix AxelssonMarkbygdens Orienteringsklubb16:080:00
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK17:441:36
3Olle HedmanIF Hagen18:332:25
4Erik SvenssonOK Klyftamo18:422:34
5Carl HolmbergIF Hagen20:574:49
6Oscar StombergIF Hagen21:485:40

H14 3530 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Markus LarssonHestra IF20:320:00
2Linus LandergrenHestra IF24:394:07
3Filip GrahnHestra IF25:154:43
4Klas UddMarkbygdens Orienteringsklubb26:586:26
5Oskar JohanssonOK Klyftamo28:297:57
6Erik WidmarkIF Hagen30:3810:06
7Samuel PlumppuBredareds IF33:5213:20
8Filip KarlssonIF Hagen37:0416:32
9Ola HoltbringOK Amne44:1523:43
Filip SödervallIK GandvikEj start

H16 4670 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Pontus KarlssonMarkbygdens Orienteringsklubb35:260:00
2Johan IvarssonOK Kullingshof36:361:10
3Björn CederbergVänersborgs SK39:143:48
4Oskar StenbergOK Skogshjortarna39:233:57
5Anton NilssonOK Tranan41:205:54
6Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK41:215:55
7Karl KarlssonOK Kullingshof53:1717:51
8Emil JohanssonOK Kullingshof59:1523:49

H18 6150 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik ClassonOK Orinto42:190:00
2Martin LarssonHestra IF49:507:31
3Martin AhlbergerHestra IF51:249:05
4Gabriel AnderssonUlricehamns OK54:3412:15
Pontus JohanssonOK KullingshofEj godk.
Jesper SjögrenOK KullingshofEj godk.

H20 6750 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon AnderssonOK Kullingshof48:220:00
2Andreas KarlssonMariestads FK67:2619:04
Niklas AnderssonOK OrintoEj godk.

H21 9390 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy AnderssonVänersborgs SK62:570:00
2Marcus KvarndalUlricehamns OK63:330:36
3Max SamuelssonIF Hagen65:192:22
4Johan KnubbeMarkbygdens Orienteringsklubb74:4811:51
5Daniel HjortvallHestra IF79:1316:16
6Simon LarssonMarkbygdens Orienteringsklubb79:3016:33
7Johan AnderssonOK Orinto93:1530:18
8Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan106:2143:24

H35 7580 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Calle AnderssonOK Skogsstjärnan63:560:00
2Daniel OlssonDalsjöfors GOIF71:347:38
3Magnus DahlinIK Gandvik88:0424:08
4Mika TolonenOK Amne90:4526:49
Markus HermanssonIK YmerEj start

H40 6480 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan51:190:00
2Kenneth JohanssonOK Tranan52:571:38
3Björn KristianssonTrollhättans SOK53:161:57
4Magnus SödervallIK Gandvik60:219:02
5Åke WijkmarkIF Hagen67:2616:07
6Mattias BiörsIK Ymer71:3320:14
7Jörgen LarssonUlricehamns OK71:5320:34
8Peter GrahnHestra IF84:0932:50
9Mats KarlssonIF Hagen117:3666:17
10Fredrik PlumppuBredareds IF138:4787:28
Bo HallbergFalköpings AIK OKEj godk.
Martin SvenssonMarkbygdens OrienteringsklubbEj godk.
Johan MarsMarkbygdens OrienteringsklubbEj start
Erik LösethFalköpings AIK OKEj start

H45 5870 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars HolmbergIF Hagen52:320:00
2Peter JarlIF Hagen56:023:30
3Stefan AronengHestra IF57:094:37
4Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan58:085:36
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna58:386:06
6Tornie OtterstenK 3 IF66:0713:35
7Tony GustavsenIstrums SK66:3614:04
8Peter StrömdahlOK Skogsvargarna67:4915:17
9Per AnderssonUlricehamns OK73:1320:41
10Stefan LinderothIF Hagen86:2833:56
11Mats G AnderssonOK Skogshjortarna87:5535:23
12Hans LindgrenOK Skogshjortarna112:2459:52
Peter CederbergVänersborgs SKEj godk.
Thomas BogrenIF HagenEj godk.
Lasse KarlssonIstrums SKEj godk.
Tomas TranbergMarkbygdens OrienteringsklubbEj start
Tommy BäckOK KullingshofEj start

H50 5160 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders SjögrenOK Kullingshof50:390:00
2Ola LundhIF Hagen53:232:44
3Erik HellsvikIK Gandvik54:193:40
4Tore BengtssonMariestads FK60:249:45
5Christer MannfolkUlricehamns OK70:1219:33
6Jan SahlIF Hagen72:1221:33
Tomas KarlssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Jörgen IvarssonHestra IFEj godk.
Ulf PalmérUlricehamns OKEj start
Per AnderssonOK OrintoEj start
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKEj start

H55 4930 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland SvenssonMariestads FK40:370:00
2Björn PetterssonUlricehamns OK48:548:17
3Per-Olof LarssonHestra IF51:0010:23
4Bengt JohanssonOK Skogshjortarna52:5612:19
5Anders ThomassonUlricehamns OK53:5913:22
6Peder JohanssonOK Skogsstjärnan54:2613:49
7Bo HerderssonMarkbygdens Orienteringsklubb54:2813:51
8Per-Erik CarlssonIF Hagen55:4815:11
9Per-Anders EnengeBredareds IF56:5316:16
Hans EkbergTrollhättans SOKEj godk.
Ingvar AnderssonOK AmneEj godk.
Tommy HoltbringOK AmneEj godk.
Urban LarssonIF HagenEj godk.

H60 4440 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto35:180:00
2Ingvar BergmanOK Tranan42:337:15
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK46:4411:26
4Bertil KarlssonHjobygdens OK50:4515:27
5Kent OlaussonOK Orinto53:1818:00
6Kjell MartinssonOK Tranan55:3920:21
7Jonas LarssonOK Kullingshof67:2532:07
8Jan Olav CarlssonIF Hagen69:3734:19
Dan KrantzIK GandvikEj godk.
Karl Evert SvenssonIF HagenEj start

H65 3760 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:040:00
2Roland NilssonFalköpings AIK OK35:161:12
3Lars LjungbergTrollhättans SOK36:122:08
4Ingemar WiklundOK Skogsvargarna38:334:29
5Dag LorénOK Frisene40:566:52
6Bertil IngemarssonHestra IF42:558:51
7Per-Arne JohanssonVänersborgs SK44:1710:13
8Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo46:2612:22
9Lennart KarlssonTrollhättans SOK47:0713:03
10Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:2314:19
11Sigvard OscarssonIstrums SK48:2914:25
12Kurt FredrixonOK Skogshjortarna48:3014:26
13Kurt BodinGällstadbygdens SOK49:5915:55
14Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna54:3220:28
15Sven Erik SjöholmMullsjö SOK60:0826:04
16Lars WahlströmIstrums SK62:3028:26
Olle HermanssonIK YmerEj godk.
Reits HallOK AmneEj godk.
Åke NordbergOK KlyftamoEj godk.
Styrbjörn JanssonIF HagenEj godk.

H70 3580 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:210:00
2Ingemar HolmbergIF Hagen41:152:54
3Ivan ErnvidUlricehamns OK43:385:17
4Rune ArvidssonMarkbygdens Orienteringsklubb44:386:17
5Folke DahlénLidköpings VSK48:5010:29
6Uno AnderssonOK Klyftamo60:5122:30
7Folke HörstrandOK Klyftamo78:0439:43
8Bengt ÖsterblomK 3 IF81:0842:47
Harry BrandkvistTidaholm SOK SisuEj godk.
Arnold LiljegrenFalköpings AIK OKEj godk.

H75 3090 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kjell PerssonMariestads FK38:470:00
2Sten JohanssonOK Kullingshof41:372:50
3Bertil JohanssonMarkbygdens Orienteringsklubb42:163:29
4Stig SahlIF Hagen44:506:03
5KarlErik FranssonTrollhättans SOK46:538:06

U1 2040 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Irma SvenssonOK Klyftamo24:570:00
Oscar RoosSOK TräffEj godk.

U2 2030 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin JanssonHjobygdens OK20:570:00
2Ida RoosSOK Träff20:590:02
3Emelie OtterstenSOK Träff21:030:06
4Sofia JanssonHjobygdens OK21:060:09
5Matilda RännareHjobygdens OK34:2113:24
6Johan HolmbergIF Hagen39:5618:59
Malin StombergIF HagenEj godk.

U3 2240 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor OtterstenSOK Träff31:320:00

Ö1 2030 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erica BogrenIF Hagen32:080:00

Ö2 2230 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Clara MannfolkUlricehamns OK21:310:00
2Linnea LarssonUlricehamns OK24:122:41
3Björn AnderssonFalköpings AIK OK32:1310:42
4Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK39:5618:25

Ö4 3530 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per-Anders AxelssonMarkbygdens Orienteringsklubb28:530:00
2Elin SundqvistOK Tranan33:174:24
3Marite ÅkerströmSOK Träff47:3918:46
4Göran BanckIF Hagen49:3020:37
5Linda WesterlundOK Tyr50:0821:15
6Linus RoosSOK Träff55:3626:43
Bengt ÅkerströmSOK TräffEj godk.

Ö6 4480 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael MagnussonMarkbygdens Orienteringsklubb45:320:00
2Jonas KarlssonMarkbygdens Orienteringsklubb47:582:26
3Martin BrandqvistTidaholm SOK Sisu55:5310:21

Ö7 3430 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy RoosFalköpings AIK OK33:470:00
2Lina DahlbergFalköpings AIK OK38:294:42
3Anders DahlbergFalköpings AIK OK41:297:42
4Emelie DahlbergFalköpings AIK OK44:3010:43
5Hans AnderssonIK Gandvik51:0917:22
6Dennis RoosSOK Träff51:2117:34
7Tove LångIF Hagen58:1324:26


Skapad 2010-09-18 01:00:58 med OLA version 4.1.6 ------=e